Podcast

A BELSŐ TANÁR

Beszélgetések a mindfulness-ről. Csizy Jakab és Barta András podcastja

 

12. rész: Mindfulness és együttérzés

Hogyan jár kéz a kézben a mindfulness és az együttérzés? Hogyan erősíthetjük az együttérzésünket önmagunk és mások felé? Csizy Jakab és Barta András egy újabb gyakorlásra és elmélkedésre hív titeket a Mindfulness Alapítvány podcast-jában.

VIDEÓ

HANG

11. rész: Tudatosság a nyaralásban

A nyaralás és az ünnepek gyakran nem hozzák azt a felüdülést, kikapcsolódást, amit elvárunk tőlük. Talán az elvárásaink, vagy kulturális mintáink a felelősek? Mi az, ami kiszakít a jelenből és nem segít igazán megélni a nyaralást? Reflektáljatok velünk a nyárra egy mindfulness gyakorlás és egy beszélgetés erejéig.
VIDEÓ

HANG

10. rész: Kérdezés a mindfulness-ben és odafordulás a nehéz tapasztalatokhoz

A kérdezés a mindfulness-alapú tanfolyamok és beavatkozások alapeszköze. Tapasztalásaink őszinte megosztásával elmélyültebb felismeréseink lehetnek és közvetlenül megélhetjük, hogy nem csak mi szenvedünk.
Egy jó mindfulness tanár segít észre vennünk, hogyan tesszük a tapasztalásainkat szenvedéssé. Rávezethet, minket, hogy másképp is fordulhatunk a kellemetlenhez.
VIDEÓ

HANG

9. rész: Szekuláris vagy spirituális gyakorlat a mindfulness?

Ahányan vagyunk, annyiféle motivációnk lehet, amikor elkezdünk mindfulness-t gyakorolni. Egészség, kevesebb stressz, több kedvesség, érzelmi kontroll, nondualitás és még sorolhatnánk.
Ezeket gyakran világi (szekuláris), vagy spirituális kategóriákra osztjuk. Összeérnek valahol ezek a motivációk, ahol már a határok elmosódnak spirituális és szekuláris között?
Szokásos tapasztalati megközelítésünkkel fedezzük fel a mindfulness gyakorlás természetét.
VIDEÓ

HANG

8. rész: Mindfulness és gyógyulás

Betegek vagyunk, vagy az élet természetes viszontagságain megyünk keresztül? Hogyan gyógyulunk igazából és mi hiányzik a mai orvoslás szemléletéből? A mindfulnessről mint participatory medicine-ről (részvétel alapú orvoslásról) beszélgetettünk.

VIDEÓ

HANG

 

7. rész: Kezdő szellem a mindfulness-ben

Miért és hogyan gyakoroljuk a kezdő szellemet a mindfulness-ben? Tudjuk-e új színben látni érzéseinket, gondolatainkat? Mit adhat nekünk, ha kapcsolódni tudunk az automatikus reaktivitás helyett? A jelen frissessége járt át minket ebben a baráti mindfulness-beszélgetésben, gyakoroljatok és gondolkodjatok velünk ti is!
VIDEÓ

HANG

6. rész: Elégedettség, értékeink és mindfulness

Hogyan kerülhetünk közelebb ahhoz, ami igazán számít nekünk? Lehetünk-e elégedettek magunkkal és a jelenünkkel úgy, ahogy van? Álljunk meg együtt egy pillanatra és vizsgáljuk meg ezeket a kérdéseket a tudatos jelenlét nézőpontjából.
VIDEÓ

HANG

5. rész: A kételkedés a tudatos jelenlét tükrében

VIDEÓ

HANG

4. rész: Mindfulness és megbocsátás

Harag és megbocsátás. Mit tesz velünk, ha fenntartjuk a haragot, és mi tesz, ha elnyomjuk magunkban? Meg lehet-e bocsátani azoknak is, akik nem kértek bocsánatot? Vagy vannak főbenjáró bűnök, amiket nem lehet megbocsátani?

VIDEÓ


HANG

3. rész: Szerelem, szexualitás, mindfulness

A szerelem oly sok minden lehet: szeretet, szenvedély, ragaszkodás, vágyakozás, féltékenység, teret adás, önzőség. Ehhez hasonló a szexualitás is. Tudjuk, hogy a vágyakozás szenvedéshez vezet. Akkor hát hogyan tudnánk megélni a vágyainkat úgy, hogy az ne vezessen több fájdalomhoz?

2. rész: A hiteles mindfulness-tanítás alapjai

Manapság nagyon könnyű belefutni olyan „szakemberekbe”, akik mindfulness-t tanítanak. A mindfulness-tanítás azonban egy szakma, amelynek saját szabályai vannak. A szabályok és útmutatók mind azt szolgálják, hogy a mindfulness-tanár személyében is meg tudja testesíteni a tudatos jelenlélet és annak értékeit. Mit várhatsz el a mindfulness-tanárodtól?

1. rész: A halál a tudatos jelenlét (mindfulness) tükrében

Minden élőlény meghal egyszer. Minden összetett dolog szétesik egyszer. Vajon a tudatos jelenlét (mindfulness) tükrében hogyan viszonyulhatunk hasznosan az elkerülhetetlen elmúláshoz? Lehetséges-e, hogy kedvesen és együttérzéssel öleljük át a halál elkerülhetetlen tényét?

No Comments Yet

Comments are closed