A Mindfulness Alapítvány ösztöndíjai
Több mint 40 évvel ezelőtt Jon Kabat-Zinn és kollégái elérhetővé tették a klasszikus, a legtöbb vallásban fellehető meditációkat a modern, nem-vallásos közönség számára. A tudatos jelenlét gyakorlatai segítettek számos embernek abban, hogy a fizikai és érzelmi állapotuk jobbá váljon.
Azóta számos kutatás bizonyította,, hogy a mindfulness meditáció rendszeres gyakorlása többféleképpen válhat hasznossá számunkra: javítja az immunrendszerünket, csökkenti a stresszt, a fájdalmat és enyhíti a krónikus betegség tüneteit. Jobbá teszi az alvásunk minőségét, jobban tudunk koncentrálni, elősegíti önszeretetet és a öngondoskodást és a listát lehetne még sorolni. Ma már a mindfulness-t egyre több területen és szakmában alkalmazzák.
A Mindfulness Alapítvány ösztöndíjai a következő célokat szolgálják:
- mélyülő meditációs kurzusokon, elvonulásokon, tanárképzéseken, szupervíziókon stb. történő részvétel részleges finanszírozása
- a mindfulness eszközeinek megismertetése más közösségekben
- könyvek, cikkek, egyéb anyagok fordítása, kiadása
- a mindfulness népszerűsítése
Egyelőre rövid távú projekteket szeretnénk finanszírozni, ahol az ösztöndíjak nyújtása hitelt érdemlő eredményt ér el. Évente 5-8 ösztöndíjat adunk, az ösztöndíjak 20 ezer és 100 ezer Ft között mozognak. Az ösztöndíjjal olyan gyakorlókat kívánunk támogatni, akik mélyülni akarnak a tudatos jelenlét gyakorlatában és szemléletében. Így például jellemzően támogatunk mélyülő (follow-up) mindfulness-tanfolyamon, elvonuláson, konferencián, tanárképzésen, szupervízión való részvételt – de ez a lista nem kizárólagos. Általában jellemzően nem adunk támogatást életed első mindfulness-tanfolyamához, hanem arra biztatunk, hogy annak a részvételi díja legyen része a gyakorlási elköteleződésednek.
Ha eldöntötted, hogy jelentkezel, itt találsz néhány kulcskérdést, amelyeket felteszünk, miközben értékelünk egy jelentkezést:
- A projekt beleillik a küldetésünkbe?
- A jelentkezés a megfelelő színvonalú kurzusra történik?
- A projekt milyen hatást ér el a mindfulness terjesztésében?
Milyen hamar érdemes jelentkezni az ösztöndíjra?
A kuratórium általában évente négyszer ül össze: januárban, áprilisban, júliusban és októberben. Vagyis érdemes minimum három, de akár négy hónappal a projekt kezdete előtt beadni az igénylőlapot.